Aplikacja ZOOM do telekonferencji

ZOOM - aplikacja do telekonferencjiW dobie pandemii warto nie tracić osobistego kontaktu i prowadzić spotkania za pomocą aplikacji do telekonferencji. Jedną z nich jest Zoom, który oprócz zespołowej rozmowy, pozwala prowadzić prezentacje z komputera widoczne dla wszystkich uczestników.  Zoom do tej pory ułatwiał zdalną naukę wszystkim uczniom. Pomimo zamkniętych szkół przez panującą pandemię, to właśnie aplikacja Zoom sprawiła, że uczniowie nie zostali całkowicie odcięci od wiedzy i kontaktu z rówieśnikami z klasy.

Instalację Zooma najwygodniej zrobić na laptopie, bo mamy w nim wbudowana kamerę i mikrofon. Na stacjonarnym PC wystarczy dołączyć najprostsze słuchawki z mikrofonem. Kamera nie jest konieczna, ale to urealnia kontakt. Instalacja jest także możliwa na smartfonie.

Instalację aplikacji Zoom na PC przedstawiono w skrócie w załączonej instrukcji.

Za pierwszym razem podczas instalacji aplikacji należy zarejestrować się w systemie Zoom przez stronę internetową, podając swój adres email (niezbędny do otrzymania potwierdzenia rejestracji, strona 3 instrukcji), imię (zamiast „Johny B.”) i nazwisko lub znak (zamiast „Godde”, strona 4 instrukcji).

W aplikacji jest mały trybik po prawej stronie na górze, przy pomocy którego można skonfigurować i sprawdzić działanie mikrofonu, głośnika i kamery i ustawić kilka opcji, np tło do „green screen”.

Po uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się (strona 6) jest się albo zarządzającym gospodarzem (opcja „New Meeting”, strona 7 instrukcji), albo zapraszanym uczestnikiem (opcja „Join”). Gospodarz wysyła uczestnikom zaproszenia mejlem, w którym proponuje termin spotkania, oraz podaje ID spotkania i hasło, które należy wpisać po uruchomieniu opcji „Join”. Zaproszeni uczestnicy zgłaszają się, a gospodarz indywidualnie wpuszcza każdego z osobna na spotkanie. Uczestnictwo w spotkaniu jest więc w pełni kontrolowane i nawet mysz się nie prześlizgnie…

Zoom jest bezpłatny, ma jednak wtedy pewne ograniczenia. Wersja płatna oferuje między innymi dodatkowo szyfrowaną transmisję pomiędzy uczestnikami. Z Zoom-em można swobodnie prowadzić spotkanie klubowe, wybory delegatów czy nawet zjazdy PZK.

Zapraszamy na spotkanie!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *