Dziwne sufiksy

Jeśli nie ukończyłeś 18 lat to spytaj rodziców czy możesz czytać dalej…

W wielu krajach są wydawane znaki, które w sufixie mają słowo niecenzuralne w innym języku. Tak się przydarzyło Jurkowi SP5IFU, który w latach 80-tych wyemigrował do Kanady. Bez trudu uzyskał licencję i znak VE3IFU (Toronto) i bardzo szybko zmienił na VE3XSP, a teraz jest VE3EF. Dla “słabszych” – IFU czyta się jako I Fuck You (-:

Dawno dawno temu, w epoce przed internetowej w Warszawie funkcjonował dedykowany kanał 145.450, na którym całą dobę przekazywaliśmy sobie informacje DX-owe. Dzięki temu wielu kolegów, w tym ja przekroczyło granicę 300 potwierdzonych krajów.

Pewnego dnia siedząc przy radiu na 21 MHz usłyszałem na SSB stację F6HUJ. Bez namysłu zawołałem, jednocześnie wrzucając info na kanał 145.450. Już po chwili kolega z Francji miał takie branie, którego się nie spodziewał.

Na koniec ktoś powiedział, że może złożyć aplikację do dyplomu Warszawa, bo spełnił warunki. Przypomniałem sobie tę historyjkę, gdy wpisałem F6HUJ do QRZ. Kolega żyje, ale jest jeszcze coś bardzo ważnego, co odnajdziecie na jego karcie QSL.

 

 

 

 

 

Niech każdy dzień upływa nam w uśmiechu na twarzy  🙂

Włodek HF5WIM

Jeśli masz inne ciekawe sufiksy w swojej kolekcji podziel się z nami poprzez napisanie komentarza.

 

Liczba komentarzy: 1

  • SP3FAS – przeżywał kiedyś podobne atrakcje.
    Tyle, że w przełożeniu na węgierski

    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *