Mini-PC do transceivera

Shack Marka MW0RKBCzego najbardziej brakuje krótkofalowcom w ich radio shack-u? Najbardziej brakuje wolnej przestrzeni i miejsca na następne graty, jak przykładowo w shack-u Marka MW0RKB.

Jednym z najbrzydszych i bezsensownych pudeł, które zajmują niepotrzebnie dużo miejsca, hałasują i pobierają dużo cennego prądu, są komputery PC w standardowej obudowie. Konstrukcja obudowy PC-ta zasadniczo nie zmieniła się od kilkudziesięciu lat i jest wyrazem braku twórczego podejścia do tego zagadnienia.

Czy tak musi być? Niekoniecznie. Co bardziej ambitne firmy miniaturyzują standardowego PC-ta do sensownych rozmiarów. Niestety, taki nowy mini-PC jest dość drogi, ale na szczęście w przystępnej cenie można kupić egzemplarz po-leasingowy.

Przykładowo, firma AMSO, specjalizująca się w handlu używanymi komputerami, oferuje mini-PC HP EliteDesk Desktop Mini z procesorami i3 albo i5,  z dyskiem HDD albo SSD o różnych pojemnościach i z nowym legalnym Windows 10.

Kupiłem, sprawdziłem, mini wentylatorek do procesora chodzi bardzo cicho, procesor i3 zapewnia wystarczającą wydajność, solidna obudowa skutecznie ekranuje zakłócenia. Podłączyłem do IC-7300, zainstalowałem DXLab-a i nie tylko, jest OK! Polecam!

Mini-PC HP Elitedesk 400 front  Mini-PC HP Elitedesk 400 inside  Mini-PC HP Elitedesk 400 back

Liczba komentarzy: 2

  • Obecnie noteboki z I3 I5 I7 kupi za parę złoty na znanym portalu np. AMSO Mając zasilacz noteboka o parametrach 19.5volt 4.67A mnożąc nap. x ampery wychodzi 130 Wat Czy zasilacz pobiera tyle prądu bez włączonego notebooka

    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *